Dlaczego nie warto czekać z zakupem mieszkania?

Nowy Rok zawsze niesie ze sobą ciekawe wyzwania i możliwości. To także idealny czas na podejmowanie ważnych decyzji życiowych. Wiele osób na początku roku decyduje się na zakup własnego mieszkania lub domu. Dlaczego jest to dobra decyzja? Czy rzeczywiście nie warto czekać ze znalezieniem własnych czterech kątów?

 

 

Nowe domy to pełna dowolność w aranżacji wnętrz

Zaletą własnego mieszkania jest przede wszystkim fakt, że możesz je dowolnie urządzić. Nikt nie będzie miał nic przeciwko, jeżeli zmienisz posadzkę czy kolor ścian - co często ma miejsce w przypadku lokali wynajmowanych. Ponadto segment w cenie mieszkania dopasujesz idealnie do swoich potrzeb. Masz możliwość wyboru dokładnie takiego układu, który Cię interesuje. To znacznie wpływa na komfort mieszkania.

 

 

Inwestycja w przyszłość - to dobry krok

Nieruchomości uznawane są za jedną z najlepszych form lokowania swoich oszczędności. Taka inwestycja prawie zawsze się opłaca. Niezależnie od tego, czy rozważasz kupno domu pod Warszawą, czy mieszkania w centrum - zyskujesz na swojej decyzji. Dlaczego? Masz coś na własność, co oznacza, że w przyszłości, nawet jeżeli nie będziesz w tym miejscu mieszkać, to możesz je wynająć lub sprzedać w jeszcze lepszej cenie niż wynosiła wartość nieruchomości w dniu zakupu. Wiele osób decyduje się na segmenty pod Warszawą i wykańcza je właśnie pod wynajem – staje się to ich sposobem na życie.

 

 

Należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Wynajmując dwupokojowe mieszkanie w centrum większego miasta, musisz zapłacić obecnie około 2000-2400 złotych w zależności od standardu wykończenia. Decydując się na kredyt mieszkaniowy, bardzo często zapłacisz mniej za miesięczną ratę, a pieniądze wpłacasz wówczas de facto na własne konto. W ten sposób myśli coraz większa liczba młodych osób.

 

Ceny idą w górę - nie zwlekaj

Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku ceny mieszkań i domów mocno wzrosną. Duże znaczenie ma w tym względzie polityka związana z ochroną środowiska. Współczesne budynki według przepisów muszą charakteryzować się minimalnym lub zerowym zużyciem energii. Rozwiązania energooszczędne, jak wynika z badań rynkowych, są droższe. Sam koszt zakupu nowego domu czy mieszkania może być więc większy niż jeszcze kilka lat temu. Specjaliści z branży budowlanej podkreślają jednak, że samo utrzymanie takiego budynku w późniejszym czasie jest znacznie tańsze w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. W większości przypadków tego typu nieruchomość sama na siebie zarabia - chociażby z tego względu jest to dobra inwestycja.


Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, zakup nowego domu czy mieszkania to inwestycja, nad którą w 2020 roku warto się bardzo mocno zastanowić. Jeżeli myślisz o zakupie swoich czterech kątów, zapoznaj się z naszą ofertą. Proponujemy domy w Piasecznie oraz nowe segmenty pod Warszawą. Sprawdź i wybierz idealną opcję dla siebie.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017