Jak kreatywnie urządzić salon w nowym domu?

Salon to miejsce w domu, które zawsze tętni życiem – to tutaj spędzamy czas z rodziną, wspólnie oglądamy filmy, bawimy się z dziećmi i spotykamy z przyjaciółmi. Warto zaaranżować je w taki sposób, aby było miejscem relaksu i wypoczynku. Trzymając się kilku prostych zasad unikniemy chaosu, optymalnie wykorzystamy metraż, a także wyznaczymy poszczególne strefy. Segmenty w cenie mieszkania posiadają duże, przestronne salony, które stanowią prawdziwe wyzwanie aranżacyjne – podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną i wygodną przestrzeń dla całej rodziny.

                                                    

Znajdź swój styl

Planując wystrój wymarzonego salonu w nowych domach pod Warszawą, warto na wstępie ustalić, jaki styl najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Czy będzie to nowoczesny i minimalistyczny salon, czy klasyczny, a może zaaranżowany w stylu industrialnym? Jeżeli nie możemy się zdecydować – nie przesadzajmy i wybierzmy maksymalnie dwie lub trzy stylistyki, które się nam najbardziej podobają. Wtedy możemy łączyć ich elementy, aby całość prezentowała się harmonijnie. Jeżeli zależy nam na wystroju salonu, który będzie ponadczasowy, postawmy na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody.

                                                           

 

Meble dobrze dobrane

Ustawianie mebli w salonie to prawdziwe wyzwanie, szczególnie, gdy każdy z domowników ma swoją własną wizję. Jeżeli już wybraliśmy wygodną sofę lub kanapę, stolik kawowy, regał oraz inne potrzebne sprzęty, warto na kartce papieru naszkicować rozmieszczenie wszystkich elementów. Pamiętajmy o tym, aby nie zasłaniać grzejników mebli, co pozwoli nam efektywniej wykorzystywać je zimą, ponieważ meble niepotrzebnie pochłaniają część ciepła.

Warto również zadbać o łatwy i wygodny dostęp do półek oraz regałów. Jeżeli marzymy o kąciku do czytania z wygodnym fotelem, wyznaczmy dla niego osobną strefę w salonie, którą można uzyskać na przykład wykorzystując regał z książkami w roli ścianki działowej. Nowe domy w Lesznowoli to nieruchomości o dużych przestronnych salonach, które gwarantują szerokie możliwości aranżacyjne.

                                                             

Klimatyczne oświetlenie

Światło odgrywa ważną rolę w salonie – zarówno to naturalne, padające z okien, jak i sztuczne, dzięki któremu możemy wykreować idealny klimat oraz nastrój. Starajmy się, aby wpadało do niego jak najwięcej słońca, a okna nie były niepotrzebnie zasłonięte meblami. Segmenty w Lesznowoli posiadają duże, szerokie okna, które sprawiają, że pokoje w środku są ciepłe i słoneczne.

                                                             

Planując wybór i umiejscowienie oświetlenia w tym pomieszczeniu, warto przeanalizować codzienne nawyki oraz tryb dnia. Nad głównym stołem, przy którym przyjmujemy gości, warto umieścić górne oświetlenie np. w postaci designerskiej lampi z wieloma żarówkami, natomiast przy kąciku, w którym czytamy, oświetlenie stonowane i punktowe. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest również zamontowanie oświetlenia led na przykład we wnęce lub za panelem RTV. 

                                                           

Im mniej, tym lepiej

To nasza złota rada, która sprawdza się nie tylko w przypadku aranżacji salonu, lecz również wszystkich innych pomieszczeń – nie zastawiajmy przestrzeni niepotrzebnymi meblami i dodatkami. Im mniej, tym lepiej, szczególnie, że nikt nie przepada za codziennym odkurzaniem nadprogramowej liczby przedmiotów i uczuciem chaosu w miejscu, które ma sprzyjać relaksowi. Należy się nastawić na to, że reszta domowników codziennie będzie znosić do salonu swoje prywatne rzeczy – książki, czasopisma czy zabawki. W salonie chcemy odetchnąć, a nie czuć się przytłoczeni nadmiarem gadżetów. 

                                                           

Już wiesz, jak będzie wyglądał salon w Twoim domu?
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą segmentów w cenie mieszkania pod Warszawą.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017