Jak urządzić wnętrze domu sprzyjające pracy i nauce?

Obecnie wiele firm oferuje swoim pracownikom możliwość skorzystania z przywileju, jakim jest praca zdalna. Jednak ta kwestia może okazać się problematyczna – szczególnie wtedy, kiedy konieczne jest połączenie pracy w domu z nauką dzieci, które uczestniczą w lekcjach online. Jak zorganizować przestrzeń domową, aby każdy mógł zająć się własnymi obowiązkami i czy to w ogóle możliwe?

 


Praca z domu – daj przykład swojemu dziecku

Podstawową kwestią, biorąc pod uwagę pracę online, jest przede wszystkim ustalenie jasnych granic czasu pracy. Zwykłe obowiązki domowe w przedziale, kiedy pracujesz, takie jak np. umycie naczyń, mogą poczekać. Ważna jest bardzo dobra organizacja, w szczególności, kiedy praca wymaga Twojego ciągłego nadzoru – generowania raportów, odpowiadania na maile, czy spotkań na video czacie z klientami. Jeżeli dziecko widzi, że Ty poważnie traktujesz swoje zajęcia, ono również zaczyna mieć podobne podejście.

Nie zapominaj, że podobnie, jak Ty – dziecko także potrzebuje swojego miejsca do nauki, w którym będzie czuło się komfortowo. Może być to biurko, przy którym na co dzień odrabia lekcje. Zorganizuj jego przestrzeń tak, aby na blacie było miejsce zarówno na laptopa czy tablet, przez które maluch będzie łączył się z nauczycielem, jak i na zeszyty lub książki.

 

Co jeśli dziecko potrzebuje Twojej pomocy?


Niestety nie wszystkie szkoły oferują możliwość odbycia lekcji z każdego przedmiotu w trybie online. Jest to kolejne utrudnienie, z którym może spotkać się rodzic. Co w sytuacji, kiedy konieczna jest pomoc opiekuna w rozwiązywaniu zadań przesłanych przez nauczyciela? Wówczas warto przestrzeń domową rozplanować tak, aby dziecko miało swoje miejsce do pracy w pobliżu rodzica, który będzie go doglądał. Zdecydowanie łatwiejsze jest zaaranżowanie przestrzeni nowego domu, jednak i w przypadku mieszkania można zainwestować np. w małe, składane biurko lub przenieść się z pracą do salonu – na czas aż wszystko wróci do normy.Praca przy komputerze – zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Światło przy pracy, jak i nauce to niezwykle istotna kwestia. Najlepsze jest oświetlenie naturalne, dlatego, jeżeli jest taka możliwość, biurko powinno znajdować się jak najbliżej okna. W przypadku odrabiania lekcji po południu, kiedy naturalnego światła jest coraz mniej, ważne jest dopasowanie dodatkowego oświetlenia. Barwa światła powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej – czyli do bieli. Dzięki temu oczy nie będą się męczyć. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dodatkowego oświetlenia na biurku – zwłaszcza w przypadku dużych pomieszczeń, charakterystycznych dla segmentów, które w ostatnim czasie podbijają rynek nieruchomości.

 

Przemebluj wnętrze, jeżeli jest taka konieczność – stwórz nowy dom

 

Dorosłym zdecydowanie łatwiej przystosować się do pracy zdalnej w domu. Mają większą zdolność skupienia się podczas, kiedy dziecku domowe wnętrze będzie kojarzyło się bardziej z miejscem odpoczynku. Często konieczne jest więc przemeblowanie dziecięcego pokoju w sposób, który wydzieli dwie strefy – nauki i relaksu. W ten sposób można pomóc maluchowi skupić się na tym, co ważne podczas nauki.

 


Szukasz inspiracji na urządzenie wnętrz, które sprzyjają nauce i pracy? A może obecna sytuacja skłoniła Cię do tego, aby oglądnąć nowe domy i poszukać budynku, który będzie idealny dla Twojej rodziny?

 

Sprawdź naszą ofertę – proponujemy domy w Lesznowoli blisko Warszawy.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017