Jesienne wnętrza - kolory, które rządzą w 2019

Szukasz inspiracji do zmiany wystroju wnętrza swojego domu lub mieszkania? W każdym sezonie królują pewne motywy, które dominują. Tej jesieni można zauważyć trzy bardzo mocne trendy. Dwa z nich dotyczą bezpośrednio kolorystyki pomieszczeń domowych. Można zauważyć jednak pewne inspiracje fakturami i motywami. Specjaliści do spraw wystroju wnętrz podkreślają także, że jest bardzo duża szansa, aby gorące, jesienne kolory zagościły w domach na dłużej. Poznaj najciekawsze informacje na temat jesiennych inspiracji.

Musztardowy – prawdziwy, ognisty hit!

Już w poprzednich sezonach w aranżacjach – zarówno jeżeli chodzi o nowe domy, jak i remontowane mieszkania był kolor nazywany musztardowym. To bardzo mocny odcień żółtego zbliżony w niektórych przypadkach do pomarańczy. Jesienią można zauważyć zdecydowany wzrost zainteresowania barwą w różnych odsłonach.


Intensywny kolor pojawia się nie tylko na ścianach, ale także w dodatkach. Coraz większa liczba segmentów pod Warszawą ma charakterystyczne dodatki w postaci musztardowej sofy lub foteli w salonie. Warto również zauważyć, że jest to idealny kolor zarówno do większych rozmiarowo domów pod Warszawą, gdzie może stanowić on główną bazę aranżacyjną, jak i do mniejszych mieszkań w centrum, gdzie może być wykorzystany jako dodatek i sposób na ożywienie wnętrza.

Brudny róż – nie tylko dla kobiet

Zazwyczaj kolor różowy kojarzony jest z bardzo kobiecymi wnętrzami. Jednak nie dotyczy to tak zwanego brudnego odcienia różu, który jest bardzo uniwersalny i doskonale sprawdzi się w każdej sypialni, pokoju dziecięcym, łazience czy salonie. Pięknie prezentuje się w połączeniu ze srebrem lub złotem. To jeden z kolejnych hitów tej jesieni, który prawdopodobnie będzie rozchwytywany aż do przyszłego roku. Warto zauważyć, że ten odcień jest swego rodzaju klasyką i doskonale pasuje do zieleni, szarości, czerni i bieli – w zależności od przeznaczenia pokoju i jego wielkości. Doskonale sprawdzi się zatem w niewielkiej kawalerce, jak i segmencie w cenie mieszkania.

Naturalne odcienie - drewno

Ostatnim hitem, na który decydują się zarówno właściciele nowych domów, jak i mieszkań, które mają już kilkadziesiąt lat - jest naturalne drewno. Pasuje ono do każdej stylizacji, chociaż warto zwrócić uwagę na jego odcień. Jasne drewno będzie idealne pasowało do białych, nowoczesnych wnętrz. Z kolei ciemniejsze elementy drewniane doskonale komponują się z tradycyjnymi, klasycznymi pomieszczeniami. Ten trend jest ponadczasowy i obecny niezależnie od sezonu. Jednak tej jesieni wysuwa się szczególnie na pierwszy plan.

 

Remontujesz mieszkanie? A może dopiero szukasz swojego wymarzonego domu pod Warszawą? Zapoznaj się z ofertą naszych domów w Lesznowoli lub segmentów w Piasecznie.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017