Najchętniej wybierane uniwersalne wzory płytek ceramicznych

Wykończenie domowych wnętrz wbrew pozorom nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jedną z najważniejszych kwestii na początkowym etapie jest wybór odpowiednich elementów, które będą wykorzystywane na ścianach i podłogach nowego domu. Coraz częściej decydujemy się na płytki ceramiczne, które są wyjątkowo trwałe i eleganckie. Aby cieszyć się nimi niezależnie od zmieniających się trendów, warto postawić na takie wzory, które będą ponadczasowe.

Jasne kolory z delikatnym wzorem — zawsze w modzie

Delikatne kafelki w jasnej kolorystyce są uniwersalnym rozwiązaniem, które pasuje do każdego wnętrza — niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Optycznie powiększają małe przestrzenie i nadają klasy większym przestrzeniom. Można postawić na jednokolorowe płytki — w bieli lub beżu. Jednak jest to rzadki wybór. Zdecydowanie częściej osoby urządzające domowe wnętrza wybierają kafle z delikatnym wzorem. Może to być na przykład imitacja marmuru, czy innego kamienia. Ozdobniki są praktycznie niewidoczne, a wnętrze zyskuje charakteru.

Charakterystyczny wzór na jasnym tle — płytki strukturalne

Osobom, które lubią nietypowe rozwiązania, z pewnością przypadną do gustu płytki strukturalne. Chociaż są one obecne na rynku już od dłuższego czasu, to dopiero nie niedawno zaczęły mocniej zyskiwać na popularności. Czym wyróżniają się takie kafle? Zazwyczaj są one dostępne w jednolitym, jasnym odcieniu, a na ich powierzchni znajduje się wzór składający się z nieregularnych linii, fal lub innych kształtów. Możliwości jest naprawdę wiele.


Dlaczego płytki strukturalne są tak chętnie wybierane do domowych przestrzeni? Przede wszystkim nadają one wnętrzu charakteru. Z ich pomocą można wyróżnić każde nudne pomieszczenie. Ponadto ogromną zaletą kafli jest także możliwość ich wykorzystania w dowolnym pomieszczeniu: łazience, kuchni, sypialni, czy salonie.

Matowo-błyszczące kafle w geometryczne wzory

Wiele osób przekonanych jest, że uniwersalne płytki ceramiczne nie mogą mieć na sobie żadnych wzorów. Istnieją jednak wyjątki. Są matowo-błyszczące modele kafli, na których znajdują się geometryczne wzory. Chociaż wyglądają one oryginalnie, to jednak pozostają bardzo subtelne, zwłaszcza jeżeli wybierzesz jasny odcień.

Zazwyczaj cały kafelek jest matowy, a jego błyszcząca część to właśnie nietypowy wzór. Zazwyczaj takie płytki ceramiczne wykorzystuje się na niewielkiej części ściany lub w przypadku większych wnętrz, na jednej, całej powierzchni, na której np. montowany jest telewizor. 

 

Wiesz już jak urządzisz domowe wnętrza, ale wciąż nie znalazłeś wymarzonego miejsca?
Oferujemy piękne i przestronne domy w Lesznowoli – w bardzo atrakcyjnej cenie!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017