Rośliny w mieszkaniu, czyli jak stworzyć domową dżunglę i podnieść jakość powietrza

Żywe rośliny zielone to nie tylko estetyczny dodatek do wnętrza w każdym stylu, ale przede wszystkim ważni sprzymierzeńcy w walce o czyste powietrze. Podpowiadamy, jak w naturalny sposób wykorzystać ich moc i zbudować odpowiedni mikroklimat w wymarzonym, nowo-urządzanym domu pod Warszawą.

 

Żywe rośliny zielone to bardzo istotny element wystroju wnętrza w każdym stylu, ponieważ poza walorami estetycznymi, posiadają bardzo cenną umiejętność oczyszczania powietrza ze szkodliwych związków. Nie tylko roztocza, ale i kosmetyki, obicia mebli oraz domowe tkaniny są źródłem toksyn, które mogą prowadzić do występowania alergii u domowników oraz problemów np. z układem oddechowym. W wielu miastach w okresie jesienno-zimowym pojawia się smog i tym zanieczyszczonym powietrzem oddychamy również w domach i mieszkaniach. Jak je naturalnie oczyścić? Inwestując w domową uprawę roślin doniczkowych – sprawdź, jak stworzyć domową dżunglę w czterech kątach Twojego domu w cenie mieszkania w Lesznowoli.

 

                                          https://pl.pinterest.com/pin/99571841746068821/ https://pl.pinterest.com/pin/461689399290165214/

Jakie kwiaty wybrać do mieszkania?

Różne rośliny pełnią różne funkcje – jeżeli chcemy oczyścić powietrze ze smogu postawmy na wężownicę oraz skrzydłokwiat, palma oczyszcza powietrze z dymu nikotynowego, a popularna paprotka sprawdzi się np. w domowym biurze, ponieważ neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne. Pamiętajmy, że jedna lub dwie pojedyncze rośliny nie poradzą sobie z zadaniem przefiltrowania powietrza na całej powierzchni domu lub mieszkania – w tym wypadku nie musimy się ograniczać i im więcej kwiatów pojawi się we wnętrzu Twojego nowego segmentu blisko Warszawy, tym lepiej!

 

                                        

Domowa dżungla w nowym domu pod Warszawą

Żywe rośliny powinny gościć w każdym pomieszczeniu – zarówno w tak oczywistych miejscach, jak salon lub jadalnia, jak i w kuchni, przedpokoju lub pokoju dziecięcym. W przypadku wnętrza najmłodszych domowników warto zadbać o to, aby kwiaty znajdowały się poza zasięgiem dzieci, możemy więc powiesić rośliny w wiszących z sufitu kwietnikach. Łazienka to również miejsce, w którym zielone rośliny zadbają o odpowiedni mikroklimat. Jeżeli jesteśmy posiadaczami łazienki z oknem, możemy umieścić tam pięknie rozrośnięty bluszcz lub większą roślinę, taką jak lubiącą ciepły i wilgotny klimat palmę. Posiadacze łazienek bez dostępu światła słonecznego mogą zaopatrzyć się w dostępne w sklepie ogrodniczym lampy, które zapewniają roślinom niezbędne do życia oświetlenie. Powstające w Lesznowoli nowe segmenty w cenie mieszkania posiadają łazienki, które możesz odpowiednio zaaranżować pod domową dżunglę.

                                               

Rośliny w sypialni nowego segmentu

Jedna z zasad starożytnego Feng Shui zakłada, że aby zapewnić harmonię oraz prawidłowy przepływ energii w sypialni, należy zminimalizować ilość żywych roślin w tym pomieszczeniu. Według chińskiej sztuki planowania przestrzeni nowego domu w cenie mieszkania rośliny konkurują z ludźmi o energię, mogą więc zakłócić jej doskonały balans, nie oznacza to jednak, że mamy z nich zupełnie zrezygnować. W tym intymnym wnętrzu najlepiej sprawdzą się rośliny produkujące tlen nocą i nawilżające powietrze takie jak aloes lub filodendron. W zależności od potrzeb rośliny, możemy postawić je na półce z dostępem do światła, kwietniku lub parapecie. Dlatego też warto wcześniej zastanowić się, jak zaaranżować swój nowy segment pod Warszawą. 

 

                                                             

Zaplanuj już dziś, jakie rośliny pojawią się w Twoim nowym domu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tanich domów w cenie mieszkania w Lesznowoli!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017